top of page

Monitoring GPS rzeczy – zabezpiecz to co masz najcenniejsze.

Zaktualizowano: 5 paź 2020

Czasy gdy monitoring i zabezpieczenie systemem GPS dedykowane było tylko samochodom już dawno minął. Dzisiaj na rynku dostępne są kompaktowe, lekkie i wytrzymałe urządzenia, które dzięki zaawansowanej technologii i przenośnym charakterze mogą być przyczepione praktycznie do dowolnej rzeczy zmniejszając ryzyko ich bezpowrotnego utracenia.
Twoja odrestaurowana w tym sezonie motorówka, ulubiony oldtimer czy wiecznie gotowa do upalania zmota, drogocenny sprzęt nurkowy czy zestaw golfowy, sprzęt budowlany i ogrodniczy o znacznej wartości, Twój ukochany jacht, kamper czy ruchomości Twojego biznesu takie jak samochody, przyczepy czy vany – wszystko jesteś w stanie nadzorować, zabezpieczyć i spać spokojniej dzięki przenośnym zestawom do monitoringu. Lekkość oraz ergonomia takich urządzeń pozwalają na ich przykręcenie lub przeklejenie dosłownie w dowolnym miejscu, co niezwykle utrudni ich znalezienie i siłowe wyrwanie.


Jak działa technologia GPS?


Global Positioning System jest tworem amerykańskim dedykowanym pierwotnie na potrzeby militarne i rządowe, jednak w latach 90 ubiegłego wieku udostępniony bezpłatnie do celów cywilnych. System GPS w ogromnej mierze wspiera rozwój gospodarki, trzyma w ryzach transport i logistykę oraz jest katalizatorem i gwarantem niezwykle dużej liczby projektów biznesowych. Za bieżące utrzymanie systemu odpowiada rząd Stanów Zjednoczonych, jednak robi to wobec ogromnych bezpośrednich i pośrednich ekonomicznych zysków wynikających z nieskrępowanego dostępu do tego systemu satelit.


Globalny System Pozycjonowania składa się z sieci 31 satelitów krążących na okołoziemskiej orbicie oraz nitki 12 stacji nadzoru naziemnego zlokalizowanych w miarę blisko równika. Tak oto od 1993 zawsze minimum 28 satelitów nieustannie odbiera i wysyła sygnały dając możliwość bardzo dokładnej lokalizacji danego urządzenia. W zależności od ilości połączonych z odbiornikiem satelit możemy mówić o obrazie 2D (3 sparowane orbitujące jednostki) lub 3D (4 i więcej sparowanych jednostek orbitujących). Obraz 3D oprócz długości i szerokości geograficznej daje również pozycję względem wysokości.

Technologia GPS jest niezawodna i w dużej mierze zależy od siły wysyłanego przez odbiornik na ziemi sygnału, a to związane jest z poziomem naładowania baterii lub trudno dostępną lokalizacją (kanion, jaskinia, garaż podziemny, niezwykle gęsto zalesiony teren o falistym ukształtowaniu).


Po co monitorować za pomocą technologii GPS?


Jak podaje KGP w 2019 dokonano w Polsce ponad 106 000 kradzieży rzeczy cudzych, z czego ponad 8 000 kradzieży dotyczyło pojazdów. Z tych danych wynika, że każdego dnia w Polsce dochodzi średnio do 290 bezprawnych przywłaszczeń, w tym zabieranych bez godny właściciela jest ponad 20 samochodów. To alarmujące statystyki powinny zaniepokoić zwłaszcza osoby które w swoich domkach letniskowych, na działkach, w garażach czy na firmowych parkingach mają cenne ruchomości w postaci samochodów, kamperów, przyczep, sprzętu budowlanego i ogrodniczego, sprzętu motorowodnego czy po prostu wartościowych gadżetów umożliwiających realizację pasji i hobby.


Monitoringiem GPS można zabezpieczyć dowolny przedmiot umieszczając w wybranym, mało widocznym miejscu moduł monitorujący, jak choćby jeden z wariantów A-Trackera. Zaawansowany monitoring to nie tylko możliwość lokalizacji monitorowanej maszyny czy urządzenia, ale i zaawansowana platforma SaaS. Takie kompleksowe rozwiązanie, do którego od razu dostęp mają klienci wybierający A-Trackera w wersji CT 24 lub CT 48, pozwala z poziomu smartfona i bezpłatnej aplikacji weryfikować położenie swojej łodzi, terenówki czy wypożyczonego sprzętu budowlanego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Sprzęt zabezpieczony wydajnym, pyło i wodoszczelnym wielofunkcyjnym urządzeniem łatwiej ubezpieczyć i zdecydowanie prościej odzyskać – za produkcją i obsługą klienta A-Trackera stoi polski lider usług telemetrycznych – Cartrack Polska, który na co dzień monitoruje ponad 35 000 pojazdów w Polsce, i już ponad 1 200 000 na całym świecie! W razie nieprzewidzianych zdarzeń nad monitorowanym dobrem czuwa Centrum Monitoringu Cartrack Polska działające w trybie 24/7/365.


Tak samo jak ubezpieczamy samochody i mieszkania, analogicznie warto prewencyjnie zadbać o część swojego majątku oraz biznesu kupując małe, technologicznie dopracowane urządzenie monitorujące na lata. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko ujęcia naszego sprzętu w policyjnych statystykach kradzieży.


Monitoring GPS rzeczy coraz bardziej popularny.


Dzięki rozwoju analityki, sztucznej inteligencji, samouczących się algorytmów oraz daleko posuniętej miniaturyzacji monitoring wszelakich urządzeń w postaci A-Trackera to absolutny banał. Zgodnie z prognozami branżowych portali ekonomicznych (money.pl ; biznes.onet.pl ; finanse.wp.pl) polscy Klienci coraz częściej wraz z zakupem wymarzonego pojazdu, łodzi czy powiększeniu parku maszyn w swoim biznesie, inwestują od razu w systemy zabezpieczające. Świadomość społeczna i potrzeba zabezpieczenia się „na przyszłość” z roku na rok są coraz bardziej widoczne i popularne. Powiedzenie „mądry Polak po szkodzie” zaczyna powoli wygasać, ponieważ działania prewencyjne w zakresie mienia nawet o małej i średniej wartości są mocno rozwijającym się trendem.A-Tracker CT 24/48 – To Ty decydujesz co i kiedy monitorujesz.


Moduły monitorujące GPS przeznaczone do zapewnienia bezpieczeństwa naszej własności firmy Cartrack Polska to absolutnie wszystko czego potrzebujesz. A-Tracker CT 24 oraz CT 48 to urządzenia zaprojektowane aby dać Ci lata spokoju i pewności, że o Twoje mienie dba niezawodna technologia, obudowana w trwałe opakowanie, wspierana przez całodobowe centrum monitoringu. Dzięki aplikacji o niezwykle nowoczesnym interfejsie jesteś w stanie śledzić, reagować i weryfikować położenie dowolnej rzeczy, która zdecydujesz się śledzić.

A-Tracker występuje na rynku w dwóch wersjach. Kluczowe są zaledwie 3 różnice między oboma kompaktowymi modułami GPS:


- żywotność baterii: model CT24 pozwala na 2 lata pracy, CT48 – 4 lata pracy, przy taktowaniu raz dziennie.

- waga: model CT24 waży 101 gramów, CT48 – 194 gramy. Jest to waga bez baterii.

- wymiary: model CT24 legitymuje się proporcjami 85x63x24 mm (długość x szerokość x wysokość), CT48 - 108x86x31 mm (długość x szerokość x wysokość).


Oba modele wykonane są z tego samego bardzo trwałego tworzywa ABS, z którego tworzone są bardzo odporne na pęknięcia i zarysowania casy na instrumenty muzyczne. A-Trackery mają certyfikat IP 67 co sprawia, że są niezwykle odporne na kurz oraz zachlapania. Ich ergonomiczna obudowa pozwala łatwo umieścić je w dowolnym miejscu monitorowanej jednostki, a gładki spód oraz miejsca na śruby pozwalają wybrać metodę montażu: przyklejenie lub przykręcenie.


A-Trackery są ponadto od razu gotowe do działania! Nie musisz się bawić w żadne skręcanie, specjalne włączanie, parowanie czy instalowanie. Z pudełka wyjmujesz już gotowy i działający produkt, do którego, na wskazany w formularzu zamówienia adres mailowy, otrzymasz hasło dostępowe do aplikacji Cartrack. Dzięki temu od pierwszej chwili odbioru urządzenia możesz cieszyć się nieskomplikowanym i funkcjonalnym produktem.

Powiesz – ale złodzieje mają skanery GPS, znajdą A-Trackera i wyrwą go czyniąc zakup bezużytecznym. Nic bardziej mylnego! A-Tracker przez 99% czasu funkcjonuje w trybie uśpienia, nie wysyłając żadnego sygnału do otoczenia, co czyni go absolutnie niewidzialnym dla wszelakich urządzeń wykrywających. A-Tracker łączy się z satelitami oraz serwer raz dziennie aby pobrać informacje, aktualizacje oraz wysłać swoją lokalizację. Jeżeli ukryjesz A-Trakcera w nieoczywistym miejscu sprawisz, że w razie kradzieży bardzo szybko odzyskasz swoją własność.

Co najlepsze – urządzenie z bateriami waży zaledwie nieco ponad 100 lub niewiele ponad 200 gramów (w zależności od wersji). Jest kompaktowe, wręcz kieszonkowe, co ułatwia jego dowolne ułożenie i dopasowanie do wszelakich obudów, zakamarków i schowków. Co więcej, model sprzedaży nie opiera się o subskrypcje czy comiesięczne opłaty – płacisz raz i używasz urządzenie latami, mając absolutną gwarancję funkcjonalności i jakości od najczęściej wybieranego dostawcy usług telemetrycznych w Polsce.50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page